Bioenergetické cvičení

Bioenergetické cvičení vychází z práce amerického lékaře a psychoterapeuta Alexandera Lowena.

Pomocí bioenergetických cvičení je možné uvolnit chronické svalové napětí, svalový krunýř a aktivovat energetické procesy. Cvičení vedou k odstraňování zábran spontánního vyjadřování pocitů a emocí. Tento proces směřuje k obnovení pozornosti k našemu vnitřnímu prožívání, umožňuje hlubší osobní porozumění a pomáhá objevit vlastní životní energii, nabýt přirozenou pohyblivost a emoční prožívání.

Cvičení umožňuje nalézt svůj osobní střed v tělesném JÁ a ukotvení v realitě země. Cvičení slouží též k prohloubení smyslu pro vitalitu, posilují imunitní systém, povzbuzují cirkulaci a současně oživují smysl pro vnitřní lehkost a zakořenění ve světě.

Bioenergetika povzbuzuje celistvý rozvoj osobnosti, tedy nejen těla, ale i duše a ducha. Cvičení jsou vhodná k odbourávání stresu, k podpoře přirozeného dýchání, k povzbuzení životní energie a radosti ze života.


Individuální lekce bioenergetického cvičení má řadu výhod. Oproti skupinovým lekcím můžete očekávat tyto benefity

  • Přizpůsobení cvičení individuálním potřebám a cílům. Na lekci se můžeme zaměřit na konkrétní oblasti a témata, na kterých chcete pracovat, a můžeme přizpůsobit intenzitu a délku cvičení s ohledem na vaše zadání a potřeby.

  • Větší motivace a podpora. Individuální lekce mohou být motivující, protože máte osobní kontakt s lektorem a cítíte se odpovědní za své pokroky. Mohu vám pomoci překonat překážky, které se mohou postavit do cesty.

  • Plná pozornost lektora. Budu vám věnovat svoji plnou pozornost a pomohu vám správně provádět cviky. To může zvýšit vaši motivaci a pomoci vám dosáhnout svých cílů.

  • Podrobná zpětná vazba. Poskytnu vám podrobnou zpětnou vazbu o technice cvičení, která vám pomůže zvýšit efektivitu cvičení.

  • Větší soukromí. Individuální lekce mohou být pro některé klienty příjemnější, protože se nemusí obávat, že ho budou sledovat ostatní účastníci. A mohou se tak lépe uvolnit a naplno využít potenciál všech cviků.

  • Možnost bezprostředního sdílení během provádění cviků. Na skupinových lekcích si své postřehy a uvědomované pocity každý nechává pro sebe, aby lekce volně plynula. Na individuální lekci je možné sdílet svá uvědomění, svůj prožitek, své pocity.

  • Možnost se svobodně projevit. Větší soukromí a individuální přístup může pomoci uvolnit zábrany a lépe uvolnit tělo a vyjádřit se hlasově, nebát se projevit tělesné impulsy, nechat volně plynout emoce.

  • Přizpůsobení lekce zdravotnímu stavu. Pokud máte zdravotní problémy a omezení, může být individuální lekce vhodnější než skupinová, protože mohu cvičení přizpůsobit vašim potřebám a soustředit se na konkrétní problémy.

  • Lekce probíhá dle vašich časových možností - můžete se objednat kdykoliv.

Individuální cvičení je cennou investicí pro každého, kdo chce dosáhnout svých cílů v oblasti zdraví a seberozvoje.

FyzioTouch
Všechna práva vyhrazena 2020
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!